صفحه نمایش لمسی یکی از لوازم جانبی مک بوک ایر!

Print Friendly, PDF & Email

جدا از نوار لمسی که در مک وبک ایر جدید دیده شد، نداشتن نمایشگر تاچ شاید یکی از کاستی های این دستگاه باشد. اما در نمایشگاه CES2017 شرکت NEONODE با ارائه AirBar که نواری است در زیر نمایشگر قرار می گیرد توانایی صفحه لمسی را به مک بوک ایر هدیه داد!

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم AirBar یک صفحه نوار مانند کوچک است که در زیر نمایشگر قرار می گیرد و با اتصال به درگاه USB می تواند از طریق طول موج نامرعی تمام صفحه نمایش را پوشش داده و هرگونه حرکات دست بر روی نمایشگر را تشخیص داده و مانند نمایشگر های لمسی عمل کند.

به گفته سازنده AirBar این نمونه که هنوز نمونه اولیه این دستگاه است تنها می تواند یک نقطه از لمس را تشخیص دهد و قرار است به زودی نمونه چند لمسی آن نیز تولید شود. امکان استفاده از AirBar هم برای ویندوز و هم برای iOS وجود دارد. از کاربرد های این مدل AirBar می توان به استفاده در صندوق های فروش اشاره کرد که تنها در لحظه یک نقطه از نمایشگر لمس می شود.

در حال حاضر امکان استفاده AirBar بر روی مک بوک ایر ۱۳ اینچی جدید که دارای USB3 می باشد وجود دارد و قرار است که شرکت یک نمونه که با iOS قدیمی تر و USB2 همخوانی دارد نیز تولید کند.

در اینجا مشکلی وجود دارد عدم پشتیبانی iOS بر خلاف ویندوز ۱۰ از قابلیت صفحه لمسی است، البته به گفته سازنده این مشکل با نرم افزاری که همراه AirBar ارائه شده برطرف می شود، هرچند که بروزرسانی هایی که iOS انجام داده می تواند کمترین مشکل را با AirBar  داشته باشد.

AirBar برای مک بوک ایر ۱۳ که از اوایل ماه مارس قابل خرید می باشد قیمتی حدود ۹۹ دلار دارد. AirBar برای لپ تاپ های ۱۵٫۶ اینچی مبتنی بر ویندوز حدود ۶۹ دلار قیمت گذاری می شود.
صفحه محصول: AirBar

 

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A